Do schránky

Časopis mono.kultur sa venuje rozhovorom. Nekráteným, vyčerpávajúcim, necenzurovaným rozhovorom s ľuďmi s kultúrnym alebo umeleckým pozadím. Každé číslo obsahuje presne jedno interview, a každé je navrhnuté iným dizajnérom. Vydáva ho Kei von Rabenau v Berlíne a na príprave rozhovorov spolupracuje s viacerými editormi. Časopis vychádza štyri krát do roka, ale dá sa objednať aj z archívu. Okrem toho vydavateľský tím píše priebežne aj zaujímavý blog: mono-blog.com.

e
Vľavo číslo 22 a rozhovor s nám už známym Ai Weiweiom (porcelánové slnečnicové semiačka), vpravo Tilda Swinton, nielen taká obyčajná herečka.


e
Vľavo vydanie s neuveriteľnou Mirandou July a vpravo s holandskými architektami MVRDV. Mám taký pocit, že by nebol zlý nápad spoznať všetky spovedané osoby. Napríklad nórsku vedkyňu a umelkyňu Sissel Tolaas, zaoberajúcou sa vôňami a pachmi. Momentálne pracuje na zdravotníckom výskumnom projekte o nezvyčajne dobrej nálade Hong Kongských žien, a spolupracuje na výstave Dizajn vína v Múzeu moderného umenia v San Franciscu.

Ďalším časopisom, ktorý by som chcela zmieniť, je iniciatíva architekta Larsa Behrendta, ktorý momentálne žije na vedľajšom ostrove Gran Canaria. Lars predstavil na poslednej tenerifskej Pecha Kucha Night svoj projekt Isla23 – Magazin für aussergewöhnliche Orte. Koncepcia nie je zatiaľ presne definovaná, magazín vznikol z čisto osobných a emotívnych dôvodov, ale malo by sa jednať o príspevky ponúkajúce inšpiráciu, príbehy, predstavovať neobyčajné miesta a ľudí. Svet je plný prekvapení! Časopis má zatiaľ sa sebou prvé vydanie, druhé číslo je v príprave. Tlačí sa v mini náklade a distribuje sa v niekoľkých kníkupectvách a galériách v Berlíne a ešte neviem kde v Nemecku. Ako mi Lars napísal, financuje ho z vlastných zdrojov, ale dúfa, že časom sa mu ho podarí ponúknuť nejakému oficiálnemu vydavateľovi. Momentálne produkcia nedokáže pokryť náklady, no kým vydrží nadšenie, hádam sa podarí vymyslieť ako ho financovať.

Tento obsah bol zaradený v grafický dizajn, knihy. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>