Na druhej strane Atlantiku

Okrem toho, že v posledných dňoch mi môj voľný čas zaberá viac práca a všelijaké kamarátske služby: urob mi toto, nechcelo by sa ti urobiť tamto pre hentoho, poďme sa spolu zúčastniť súťaže (polemiku súťaží sa mi nechce otvárať, je to proste otázka chute, nálady a dobrej vôle), trávim čas aj takými zábavkami ako hľadanie perfektnej koženej urban tašky. To bude asi tým, že idú tie Vianoce.

Ale čo ma vskutku prekvapilo je kolektív Sorry Zorrito. Publikujú on-line (alebo som aspoň nikde nevidela tlačenú verziu) časopis o dizajne. To by nebolo nič špeciálne, ale Sorry Zorrito (“Prepáč Lišiačik” v preklade) sú z Costa Rici. Majú viac ako 6 tisíc fanúšikov, spolupracovali a zúčastnili sa Bienále kostarického dizajnu, ktoré práve skončilo (týždňovú prehliadku navštívilo viac ako 15 tisíc návštevníkov),  a aj keď je celý svet globálny, a všetci robíme to isté, Zorrito občas vytiahne nejakého miestneho dizajnéra (rozumej z Latinskej Ameriky). Ako napríklad Hernán Paganini z Argentíny, dizajnér a docent na Univerzite v Buenos Aires. Tu je jeho práca pre časopis Catalogue (Honduraský módny časopis):

e

w
A jeho inštalácia pre hotel Bonito (tiež v Buenos Aires):

e
Sorry Zorrito predstavil mimo iných vecí aj fotky zo zmieneného Bienále dizajnu, plus článok o tom, čo bolo dobré a čo by bolo treba zlepšiť. I keď všetky texty sú len po španielsky, fotky svedčia o tom, že by bolo fajn sa ísť  pozrieť. (Vraj tam bolo príliš veľa módy a šperku a tak to vytváralo dojem, že dizajn sa zaoberá hlavne týmito disciplínami. Na druhej strane, móda je medzi návštevníkmi značne populárna, a tak je aj dobrým “ťahačom” podujatí).

Uvidíme teda, čo nám ešte Kostarika a priľahlé krajiny prinesú.

Tento obsah bol zaradený v grafický dizajn. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>