Vizuálne prenasledovanie

Je to možné? Prenasleduje ma polemika západnej a islamskej morálky.
Kto si pamätá, toto bolo ako prvé:

Nasledoval plagát / vizuálny stĺpček holandských Gorilla (vľavo). A teraz toto (z už skončeného blogu Fuck you very much):

A tento týždeň ešte aj performance v Múzeu súčasného umenia v Barcelone, od argentínskeho výtvarníka Luiza Vega:

Čo sa týka posledného diela, doma sme to zhrnuli, že ide o absolútne najjednoduchšiu a najrýchejšiu cestu ako sa dostať na prvú stranu novín. Holé baby, trochu polemiky, hop a všetci o tebe vedia ako o umelcovi, čo sa nebojí škandálov (alebo ich vyhľadáva). Podľa slov autora, toto predstavenie bojuje za práva žien v islamských štátoch, ktoré upierajú žene jej telo. Rozdiel je v tom, že predchádzajúce (vizuálne podobné) grafické komentáre poukazovali na absurdnosť situácie, ktorú západné publikum vníma ako spoločensky prijateľnú. Ja by som asi len poznamenala, že netreba zabúdať, že sa bavíme o extrémnom kontexte. Prostitúcia nie je žiadne cnostné povolanie, ani nie je chápaná ako prijateľná pozícia ženy. Takže v tomto súboji stále prehráva burka, ktorá je v islamských krajinách považovaná ako úplne normálne a vhodné oblečenie pre každú ženu, navyše s temným zdôvodnením zo strany mužských zástancov.

Na Luizovu modelku sa nevhrla polícia, žiadne verejné pohoršenie sa nekonalo – v Barcelone totiž nie je zakázané byť na verejnosti sporo oblečený. Naopak na Tenerife nie je dovolené byť električke vyzlečený ani do pol pása – pohybovať sa bez trička (chalani). Díky bohu za to. No a teraz sa všade diskutuje o obmedzení zahaľovania sa a zákaze burky. Takže pozor na to milé dievčatá!

(náhodné foto z Flickr-u)

Tento obsah bol zaradený v grafický dizajn. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 odpovede na Vizuálne prenasledovanie

  1. mARTIN povedal:

    pohybovať sa bez trička (chalani). Díky bohu za to. tot sa mi pacilo a ties tie nahe zenske! len tak dalej :D hhh

  2. Spätné upozornenie: Informačný mix: Jób – Konflikt – Humans | malý dizajn blog

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>