Vládny grafický dizajn na Kanárskych ostrovoch

Malé nahliadnutie do grafického spracovania ostrovných znakov a logotipov. Vyberám samozrejme tie, ktoré za to stoja. Sedem kanárskych ostrovov má spoločnú vládu (Gobierno de Canarias) a každý ostrov má svoj vlastný vládny orgán (Cabildo).  

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Logo Gobierno de Canarias je asi mojím najobľúbenejším. Spracovalo ho štúdio Valladares v roku 2004, a aj keď sa objavuje úplne všade (budovy, plagáty, oznamy, organizácie) vždy je radosť naňho pozerať. Zvolené písmo je Le Monde, doplnkové Univers, a dizajn manuál sa dá stiahnuť na stránkach vlády, takže nie sú žiadne problémy s jeho použitím.

 eeeeeeeeeeeeeeeee

Zaujímavosťou je ostrovný znak, ktorý prikladám vyššie. História hovorí, že keď sa Rimania doplavili na Kanárske ostrovy, našli tu miestnych obyvateľov ktorí chovali nezvyčajne veľkých psov. Pár si ich zobrali so sebou do Talianska a keďže pes po latinsky je Canis, vzniklo meno ostrovov -Insulae Canariae – ostrovy psov. Plemeno kanársky pes je plemeno bojové, vyzerá oveľa nebezpečnejšie ako na kresbe, a tak tu jeho fotku radšej dávať nebudem.
Vláda Tenerife (Cabildo de Tenerife) má vlastné logo, jeho autora však nepoznám, ani bližšie detaily. V znaku je samozrejme sopka Teide, ktorá okrem toho, že je najvyššou horou v Španielsku (3718m), je treťou najvyššou sopkou na svete – keďže od morského dna meria viac ako 7000m. Na doplnenie prikaldám ešte tenerifskú vlajku.

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

A od vlády sme sa dostali až k najmenšiemu orgánu: mestu. Do pozornosti dávam logo San Crístobalu de la Laguna. La Laguna je od roku 1999 členom historického dedičstva Unesco (tak ako slovenský Vlkolínec), a rovnako ako pri Cabildo de Tenerife, aj tu si dávam za úlohu zistiť kto je jeho autorom, a v tomto prípade aj čo znamená koleso v znaku.

         e

e

 

e

e

e

Pokračovaním tohto článku budú nabudúce logá múzeí a iných štátnych inštitúcii.

Tento obsah bol zaradený v grafický dizajn. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>