Marion Deuchars a Angus Hyland pre obchod Cass Art

Náhodou som si dnes spomenula na prednášku Marion Deuchars a Angusa Hylanda z tohtoročnej konferencie AGI. Povzbudivý príklad pre každého dizajnéra (ale tiež klienta), ktorý niekedy pochybuje nad významom vizuálnej komunikácie. Marion a Angus prepracovali postupne celý koncept londýnskej siete výtvarných potrieb Cass Art. Keďže Cass Art nakupoval tovar od rôznych značiek v obrovských množstvách, presvedčili najskôr výrobcu Daler Rowney, aby im dovolil zmeniť dizajn obalu jedného z ich výrobkov: malého bloku akvarelových papierov.

Výsledok bol maximálne presvedčivý:

A mohol sa teda začať kompletný redizajn. Postupne prišlo k vydaniu vlastného pracovného zošita pre deti, nákupných tašiek vo farbách olejových farieb, alebo vytvoreniu netradičných výkladov. Všetko pod heslom najlacneších cien v meste a mottom “zaplňme mesto umelcami!” Povinná návšteva pri ceste do Londýna.

Tento obsah bol zaradený v grafický dizajn. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>