Toto nie je koniec knihy. Tvrdia Umberto Eco a Jean-Claude Carriere.

This is Not the End of the Book.
Umberto Eco a Jean-Claude Carriere hovoria o svojom vzťahu ku knihám, ich minulosti a budúcnosti. Kniha je prepisom dlhej konverzácie medzi týmito dvoma mužmi, bibiliofilmi a celoživotnými čitateľmi a zberateľmi kníh (Umberto Eco hovorí, že má asi 50 tisícovú knižnicu, z toho 1200 vzácnych kníh, Jean-Claude Carriere vlastní takmer 40 tisíc kníh z toho 2000 starovekých). Roprávajú sa napríklad aj o tom, čo sa stane s našou pamäťou a vedomosťami ak nekonečné množstvo informácií je dostupných jedným kliknutím myši (podľa mňa nič. Tak isto sa bál Socrates keď sa začali vedomosti zapisovať. Bol presvedčený o praktickom konci fungovania ľudskej pamäte a nič také sa nestalo).

Takže, ako hovorí Umberto Eco, skúste vynájsť znovu lyžicu. Raz objavená, jej tvar sa nedá zlepšiť. Hádam ich presvedčenie postačí na pár ďalších rokov fungovania papierových kníh.

Tento obsah bol zaradený v knihy. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>