Zotrvačnosť plagátov na výstave Graphic Design: Now in production

Aktuálna výstava vo Walker Art Centre v Minneapolise, Graphic Design: Now in production, je jednou z najväčších súhrnných výstav venujúcich sa grafickému dizajnu v Spojených Štátoch za posledných pätnásť rokov. Sonduje vývoj medzinárodného grafického dizajnu od roku 2000 a jeho premenu od špecializovanej profesie na široko-použiteľný nástroj. Na webovej stránke Walker Art Centra sa pravidelne objavujú doplňujúce informácie či rozhovory s účastníkmi, a tento týždeň pribudol článok z katalógu výstavy od Andrewa Blauvelta: The Persistence of Posters (Zotrvačnosť plagátov).

Blauvelt v ňom identifikuje zmeny ktorými plagát prešiel počas svojej histórie vzhľadom na dostupné technológie, hovorí o rozdiele interakcie plagátu a blogovania a tweetovania, a o jeho pretvrávajúcej estetickej a symbolickej hodnote (teda už to nie je médium, ktoré hovorí k masám) a tiež o tom, že plagát, ktorý pôvodne slúžil na propagáciu a predaj komodity sa sám stáva komoditou (citovanie Susan Sontag). Na doplnenie si môžte prečítať rozhovor s Anthony Burrillom – mužom, čo tlačí plagáty z drevených písmových štočkov. Jeho účasť na výstave pestro doplňuje prierez toho najsúčasnejšieho čo sa vytvorilo na plagátovej scéne.
Jeden z troch plagátov od Experimental Jetset vytovrený na zázazku pre výstavu. Tu si môžte prečítať vyjadrenie Experimental Jetset k svojej práci.

e
Plagátová stena od Aesthetic Apparatus.

Elektronická stena plagátov od Lust.

A serigrafiou vytvorené plagáty Anthonyho Burrilla medzi tým všetkým.

Tento obsah bol zaradený v plagáty, výstava. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>