Nový spôsob ako tlačiť knižky: BLURB

Keby som nevidela na vlastné oči výsledok, tak tomu neuverím. Princíp print-on-demand pri digitálnej tlači je úplne jasný: pošli PDF – my ti vytlačíme, zviažeme a pošleme tvoju knihu. Ak ste ale grafický dizajnér, tak je jasné, že nebudete veriť nejakej internetovej stránke, ktorá ponúka pekne vytlačiť dovolenkové foto-albumy alebo svadobné knihy. Blurb je ale iný. Keď som videla, že Charlotte Cheetam (spolu so Samuelom Bennetom) z blogu Manystuff vydala svoj najnovší editorský počin prostredníctvom Blurb, knihu Questions/Questions som si objednala a čakala na výsledok. Do 9 dní od zaplatenia vám vytlačia a dodajú vašu objednávku doručovateľskou službou. A teraz pozor: Blurb nerobí len foto-knižky ale aj úplne normálne čierno-biele knihy vo formáte – buď 13×20 alebo 15×23 cm, papier je skutočne veľmi slušný, 90 gramový, žiadna kancelárska beloba, ale pekný papier vhodný na literatúru a texty. A to všetko môžete mať už od jedného kusu (pri 200 stranovej knihe vás výjde jeden kus na neuveriteľných 8,50 Eur – od 10 kusov sa aplikuje množstevná zľava).
Absolútne bezkonkurenčné riešenie pre rôzne práce do ateliéru, tlačené prezentácie štúdií, osobné portfóliá a všetko, čo by bolo nemysliteľné dosiahnuť v takejto kvalite a pri minimálnom náklade. Blurb dokonca ponúka pluggin s malým programom, ktorý váš blog zalomí do knihy (môžete editovať čo chcete, vybrať len posty, ktoré chcete, len fotky, ktoré chcete a podobne), pri pevnej väzbe knihy máte možnosť výberu 3 farieb plátna, rôznych pro papierov značky Mohawk na fotografické knihy, samozrejme sa dajú stiahnuť ich ICC farebné profily a dotiahnuť tak výsledok na maximum. Dokonca ako novinku ponúkajú tlač v časopisovom formáte. Pri farebnej tlači a pevnej väzbe ide samozrejme cena hore, ale stále to je naozaj slušná položka. Inak, cez Blurb môžete svoju knihu aj predávať: jednoducho si nastavíte maržu a kto chce si knihu objedná a zaplatí – nemusíte sa babrať s krabicami kníh, ktoré vám príjdu z tlačiarne, distribúciou, ani riešiť, do akého veľkého nákladu by ste mali investovať. Všetko sa vyrába na kusy.

Viem, že toto znie ako čisto propagačný článok, ale ja som z tejto služby úplne nadšená a ak by ste sa niekto odhodlali takto vydať nejakú svoju prácu, dajte mi vedieť ako sa vám darilo a či ste boli spokojný s výsledkom.

Tento obsah bol zaradený v grafický dizajn, knihy a označkovaný ako , . Zálohujte si trvalý odkaz.

5 odpovedí na Nový spôsob ako tlačiť knižky: BLURB

 1. Ehm.. viem minimálne o troch konkurenčních firmách.
  Papier bežný v čb knihách, vhodný na literaturu sa volá bezdrevný.
  ICC profili ale treba vedieť používať.

  Pohybujem sa v polygrafii, takže to vnímam inak.
  Vnímám napr. že zákazník chce niečo rýchlo. A že si môže osobne prísť a siahnuť si na papier, vidieť tlač. A ukážky. Ale web majú dobrý. To sa musí nechať.

  • evakasakova povedal:

   Pavol, to je super, že odpovedáš, aspoň tu niekto fundovanie vie povedať niečo k veci. Pošli linky na tie konkurenčné firmy, ja som sa dostala k tejto len náhodou a bola som prekvapená kvalitou. Díky za komentár!

 2. Nechcem uvádzať moju konkurenciu :-)

 3. Milan povedal:

  Ahoj, konkurence být musí :) Já můžu doporučit Lulu.com

 4. Milan povedal:

  …a ještě ubyu (http://www.ubyubooks.com). Nemám ale zkušenost. Nicméně umějí i další jako book cloths, head bands, ribbons, endpapers a dokonce i debossing a foiling.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>