Blíži sa SELF2013

V tieto dni sme sa pustili spolu s organizátorským týmom do intenzívnej propagácie druhého ročníka festivalu Self. Keďže sme tento rok Self posunuli o mesiac neskôr, tak sme čakali v podstate až do poslednej chvíle, aby sme sa informačne nekryli s Bratislavským Design Weekom. Ale už je to tu, záplava informácií a pripomienok z každej strany. O čom to teda bude? S podtitulom “vlastným nákladom – reflexia” sa chceme zaoberať dozvukmi minuloročnej témy autorských projektov dizajnérov a prostredníctvom moderovanej diskusie s pozvanými hosťami chceme preskúmať životaschopnosť takýchto aktivít z dlhodobého hľadiska, ich finančnú udržateľnosť a význam pre profesionálny rast samotných dizajnérov. Ale bude to určite aj o všeličom inom, keď už sa tam všetci stretneme v takej zaujímavej zostave : )

V pôvodnej dvojdennej podobe plánujeme opakovať festival bienálne a tento rok bude preto SELF len jednodňový, s dobrým načasovaním aj pre všetkých pracovne zaneprázdnených návštevníkov: od 18:00, na rovnakom mieste ako posledne – arál Pražskej 11, v priestoroch ateliéru trivjednom, galérie Photoport a priľahlých funkčných zónach.
Všetky ďalšie praktické informácie môžete nájsť na webe: www.self-x.sk, alebo na našej facebookovej stránke, a tak ja by som asi len v krátkosti zhrnula moje osobné dojmy:

– katalóg / zborník. Keby sme nevydávali žiadnu tlačenú publikáciu spolu s každým festivalom, mali by sme asi tak o polovicu starostí menej. Ale my si uvedomujeme význam tohto počinu pre ďalšie generácie grafických dizajnérov a tak to robíme, i keď za cenu katastrofálneho nedostatku času a množstva vynaloženej práce. Už vieme, že takýto katalóg osloví len malinké percento návštevníkov, a len ťažko by sme mohli očakávať vrátenie nákladov, no i tak je to dôležitý stavebný kameň festivalu. Aj tento rok budeme mať pre vás nachystaný zborník s tromi originálnymi textami od Patrika Garaja, Marcela Benčíka a Lindy Dostálkovej, môžete sa tešiť!

– atmosféra. Chceme zachovať neformálnu atmosféru Self-u, tak, aby sme mali všetci opäť dobrý pocit so stretnutia s kolegami z profesie, a kde inde ako na akcii, ktorá by mala rozširovať obzory dizajnérov. Preto sme nezmenili lokalizáciu a zostávame na Pražskej 11, s pop-up kníhkupectvom 82 a kaviarňou vo Photoporte. Aj keď nám možno bude v prednáškovej sále zima, ale veríme, že na tento večer obetujeme trochu pohodlia v mene takéhoto zážitku z miesta.

– vstupné. Pravidelne sa bavíme o tom, že potrebujeme na festivale zaviesť vstupné. Nie preto, že by to nejako zázračne spasilo rozpočet (i keď každá trocha pomôže), ale preto, že je dôležité, aby si ľudia uvedomili hodnotu podujatia ako takého. Možno ani nie našej práce (my sme si to vymysleli, máme čo sme chceli), ale práce všetkých dobrovoľníkov a dobrých duší, ktorí sa nezištne do projektu každoročne zapájajú. Srdečná vďaka (Silvia, Soňa, Katka, Martin, a ďalší čo pomôžete)! Tento rok sme sa každopádne rozhodli nechať ešte vstup zdarma.

Tak na záver nič viac len že sa tešíme na všetkých účastníkov a držíme si palce, nech to všetko dovtedy zvládneme! Hurá na Self!

 

Tento obsah bol zaradený v grafický dizajn, kultúra, veľké témy, všeličo. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>