Kaleidoskop

Môže byť písmo inšpiráciou pri tvorbe nástrojov? Dizajnér Wong Chi Fung spojil umenie čínskej kaligrafie s nerezovou oceľou a pre firmu JIA navrhol sadu náradia / príborov na morské špeciality. Výrazné ťahy liniek písma Shou Jing Ti, ktoré bolo navrhnuté vládcom Song Hui Zong-om (vládol v období 1082 – 1135 a sám bol zdatný maliar, kaligraf a zároveň veľký mecenáš umenia) majú dodávať eleganciu každej krabej večery. Ukážka zmieneného čínskeho druhu kaligrafie:

Ešte z dávnejšie prebehnutého módneho týždňa v Miláne zostavil Magazín Wallpaper zbierku pozvánok na prehliadky pánskych kolekcií S/S 2014. Doporučujem preklikať!

 

 

Ak príležitostne pracujete s papierom, alebo nejakou tou ručnou väzbou, nepostradateľným nástrojom je tzv. knihárska kosť (odborný názov neviem, ja ju tak volám). Už veľmi dlho sa snažím si jednu zohnať a našla som ju nakoniec na anglickej stránke Objects of Use. Vyrába sa v meste Carnforth v Lancashire, a je to posledná fabrika v Británii zaoberajúca sa ručným spracovaným rohov a kostí.Portál Dezeen predstavil diplomovú prácu študenta Mugiho Yamamota: koncept nového druhu stolnej tlačiarne. Všeteční komentátori mali veľa kritiky a námietok na tento vynález, ale je to celkom úsmevná predstava:
 A ešte krátke dokumentárne video o jednom z posledných ručných výrobcov glóbusov na svete:

Pekný víkend!

Tento obsah bol zaradený v grafický dizajn. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 odpovede na Kaleidoskop

  1. rastio povedal:

    HA! knihárska kosť je super vec, používam pár cca 40 ročných ale stále sa dá kúpiť v ČR i SR … tu hľa oldskul stránka pánka

    http://www.kohipres.sk/kniharske_naradie.html

  2. Braňo povedal:

    Dobra stranka. Ja ked som bol na Slovensku, bol som si kupit kosticku a naradie vo Viedni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>