Magazín OKOLO – Liguria

Český kurátorsko-dizajnérsky tím a blog OKOLO vydali štvrté číslo vlastného magazínu. Témou bol tento krát Taliansky región Ligúria, kde navštívili letné sídlo zberateľa a kurátora Fluvia Ferrariho, tradičnú keramickú dielňu Albisola, stolárskej firmu Piaggio a architektúru talianskych ikon Gia Pontiho a Maria Galvaniho. Obsah tvoria zážitky z cesty autorov, ktoré ako jednotlivé články fungujú vynikajúco – dôkazom čoho je aj to, že Adam Štěch práve publikuje v holandskom časopise MARK. Tie sú prestriedané  napríklad s receptom na lokálnu špecialitu polievku minestrone, alebo graficky spracovanými emblematickými architektonickými stavbami. Je mi jasné, že časopis OKOLO vzniká ako autorský projekt, čiže náklady na prispievateľov, cestovné a čas, ktorý strávi celý tým jeho produkciou sú limitované, a tak nemôžeme očakávať kompletnejšie, alebo pestrejšie spracovanie či obsah (ja v mojej ignorancii talianskej geografie som si musela nájsť Ligúriu na mape). I tak ma ale prekvapuje striedma biela obálka, s výsekom ako jediným motívom. Neviem, či je to presne to čo si tento magazín zaslúžil. Inak je časopis ako vždy bezchybne graficky spracovaný, na dobrom papieri a ilustrujú ho výborné fotky Jaroslava Molavca. Zoženiete ho na vybraných miestach v Čechách, alebo priamo od autorov z webu.

Tento obsah bol zaradený v časopisy, grafický dizajn a označkovaný ako , . Zálohujte si trvalý odkaz.

3 odpovede na Magazín OKOLO – Liguria

  1. Adam Berka povedal:

    Môžete kúpiť tu http://shop.82.sk/produkty/knihy/okolo/okolo-liguria/, môžete si ho vyzdvihnúť osobne v rámci Bratislavy, alebo zasielame na celé Slovensko a do celého sveta!

  2. evakasakova povedal:

    shop82 rulez! Diky Adam!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>