Najhoršia titulka roka

Je pre mňa absolútna záhada ako sa mohla táto fotka Annie Leibovitz modelky Kate Upton dostať na obálku VÝROČNÉHO čísla Vanity Fair. Vidím len ja ten čisto šovinistický podtón? Modelka, ktorá je známa len vďaka svojim prednostiam, stvárňuje neinteligentne sa tváriacu figúrku na nejakej torte, prípadne darček v podobe striptérky. Nič iné ani neočakávam, vzhľadom na to, aký má na sebe model. Aha, poviete si: a nebude to nejaká reinterpretácia Merilyn Monroe? Nuž áno, Marilyn má známu fotku na ktorej sfukuje sviečku. A vyzerá pri tom takto:
 Všimnite si prosím jej výber oblečenia. Alebo aj tu slávi Merilyn niekoho narodeniny:
Hm! No tiež ste tipovali správne, ak ste si mysleli, že Merilyn sa mohla objaviť na nejakej predchádzajúcej obálke Vanity Fair. Veru bola, akurát slávili 25-te výročie (z čoho vyplýva ďalší odkaz na polemickú obálku z tohto mesiaca):
Prečo sa teda Chris Dixon (nový kreatívny riaditeľ Vanity Fair, a muž za redizajnom celého časopisu vrátane jeho loga) uchýlil k výberu tejto fotografie?? Asi preto, aby mi znechutil večer, lebo jeho predchádzajúce obálky hovorili o úplne inej vizuálnej kultúre (a hlavne kultúre reprezentovania žien v úlohe, akú predvádza Kate Upton):
 Mimochodom, Annie Leibovtiz nafotila aj horeuvedenú obálku s Lady Gaga. Tak v čom bol problém??

Tento obsah bol zaradený v veľké témy. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>