Nové knihy

Kórejský časopis Graphic vydal súbornú knihu všetkých textov (väčšinnou rozhovorov s dizajnérmi), ktoré vyšli v jeho číslach od roku 2007 – 2011.

Zaujímavá kniha rozhovorov s holandským typografom Willemom Sandbergom (1897–1984), ktorý je najmä známy ako riaditeľ Stedelijk múzea v Amsterdame. Výnimočná kombinácia grafického dizajnéra a úspešného kurátora, ktorý z múzea vytvoril medzinárodne rešpektovanú inštitúciu.

Čo nevidieť by mala vyjsť novinka z vydavateľstva Lars Müller Publishers “Don’t Brand My Public Space”. Kniha sa kriticky pozerá jednak na vizuálne stratégie, ktorých cieľom je identifikovať politický priestor (vlajky, národné symboly), a tiež na to, ako sa verejný priestor postupne degraduje na čisto margetingový produkt. Textami do knihy prispeli dizajéri (Ruedi Baur) ale aj sociológovia a politickí vedci.

Beštiárium je čerstvá novinka z Index Book a je to taká pestrá listovačka kreáciami na tému zvierat. Podľa mňa najlepšia kniha ak máte deti vo veku, ktoré majú radi lego, stavebnice a podobné zábavy.

Aj kniha “Produced with Love” je z vydavateľstva Index Book, a tento krát ma zaujala viac forma ako obsah. Obsah tvoria práce, ktoré majú byť protikladom naštýlovaným magazínom, webom, korporátnym identitám a dizajnovým výrobkom. Odlišuje ich to, že sú nielen zaujímavé a pekné, ale boli vyrobené s istým ľudským vkladom – “z lásky”. Ako hovoria, ide o dizajn, ktorý ide za hranice odosobneného prístupu k práci. No čiže ak ako dizajnéri pracujete odosobnene a ešte ste nepodľahli bombardovaniu všetkým lokálnym, hand-made a DIY, tak nech sa páči, kniha je vám vhodnou inšpiráciou.

Veselý blok na nový školský rok! Dizajn Daria Malicka & Maciej Wodniak.

Tento obsah bol zaradený v knihy. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>