Nový časopis kanárskej asociácie dizajnérov CAN

Minulý týždeň sme konečne pokrstili dlho pripravovaný časopis CAN – CAN ako Islas Canarias, ale aj ako parafráza na can z anglického “môcť”. Časopis je, tak ako o tom píše prezident asociácie v úvodníku, vyjadrením optimizmu a radosti z práce dizajnérov v časoch, keď ako to vyzerá, je všetko proti nám. Časopis je určený členom asociácie a ostatným dizajnérom, či študentom pôsobiacim na Kanárskych ostrovoch. Nie je vo voľnom predaji, ale každý člen dostane jedno číslo zadarmo s tým, že ďalší  záujemci sa môžu prihlásiť v asociácii. Samozjreme v najbližšom čase plánujeme zverejniť na web stránke elektronickú verziu a podľa záujmu uvidíme ako vyriešime prípadnú dotlač či inú distribúciu.

Koncepcia časopisu, na ktorej som sa podieľala aj ja, je o všetkom čo sa deje okolo dizajnu, teda nie o tom, ako dizajn vyzerá, ale ako sa tvorí, kto za ním stojí, aký je život dizajnérov a o bežných veciach a ich životoch. Moja obľúbená je rubrika o vzdialených dizajnérskych štúdiách, ktoré pracujú tak ako my – na ostrovoch. Aký je ich vzťah k pevnine, či vzdialenosť ovplyvňuje to, čo robia a ako to robia, a podobne. Ďalej sú súčasťou rozhovory a teoretické články (ďakujem Petrovi Biľakovi za poskytnutie súhlasu na zverejnenenie jeho prednášky Falta de diseño, exceso de diseño y volver a diseñar), a rôzne rubriky ako napríklad “môj obľúbený predmet/nástroj/vec”, kde oslovení dizajnéri v krátkej glose píšu o ich vzťahu k nejakému špeciálnemu objektu, ktorý ich dlhé roky sprevádza, alebo rubrika kde v každom čísle predstavíme pracovný stôl /miesto jedného z členov asociácie – zámer je ukázať, že dizajnéri môžu pracovať od stola v kuchyni až po veľké štúdio a nemá to vplyv na kvalitu ich práce. Náš plán je vydávať časopis dva-tri krát do roka a dúfame, že bude slúžiť asociácii ako vizitka smerom k ostatnej verejnosti a tiež ako tmelič  kontaktov medzi samotnými ostrovnými dizajnérmi.

Čo sa týka dizajnu časopisu, ja som na začiatku navrhla nejakú koncpeciu, z ktorej sa potom čiastočne vychádzalo, ale keďže celý projekt vznikol na podnet môjho kamaráta Alejandra Gonzáleza, on mal na záver v rukách rozhodovanie o celkovom vizuále – výsledok je teda na môj vkus trochu formálny, ale ak mi zveria do rúk druhé číslo, mám v pláne aplikovať nejaké zmeny : ) Inak ešte technické info: laserová tlač, náklad 200ks, recyklovaný papier, 32 strán.

Tento obsah bol zaradený v časopisy, španielsky grafický dizajn. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>