Prečo navštíviť Bratislava Design Week

Vonku je naozaj počasie, ktoré neláka nikam ísť, ale predstavujem si, že podobne to určite majú aj vo Fínsku. Náhodou som objavila túto brožúrku so správou o fínskom dizajne a okrem nadpisu “DIZAJN PRE BUDÚCNOSŤ. Budúcnosť fínskeho dizajnu a jeho šírenie do sveta (going global?)” má tento zaujímavý podtitul:


“v júni roku 2012 Fínske dizajn centrum a think tank Demos Helsinky zvolali 120 severských dizajnérskych expertov aby načrtli mapu toho, kam smeruje dizajn.”

Pripomeňme si, že Fínsko má 5,4 miliónov obyvateľov, NEMÁ ropu ako vedľajšie Nórsko (to musí byť strašný pocit nespravedlnosti) a rozhodlo sa, že dizajn je artikel, ktorý chcú vyvážať do sveta a ktorým chcú byť známy. 120 expertov??? No, možno nás nebude 120, ale tohtoročný Bratislava Design Week je tá najmasovejšia akcia, ktorú u nás dizajn zažije za tento rok. Všetci tí, ktorí ho organizujú, alebo prípadne akúkoľvek z jeho sprievodných aktivít, sú presvedčení o tom, že ten potenciál u nás je, dobrí dizajnéri tiež, a čím väčšiu bude mať Design Week účasť, tým viac si verejnosť všimne, že by mali dizajn a dizajnérov začať brať seriózne.

Aktualizujem môj kalendár podujatí (prosím vás, to nie sú všetky akcie festivalu, len tie, na ktoré sa chystám ja) a pridávam info o niekoľkých ďalších zaujímavých.

Projekt Flowers for Slovakia predstaví novú kolekciu zo série Lost & Found, vernisáž v stredu o 19:00 v Techo Centre na Továrenskej 14.

Kníhkupectvo 82 bøok&design shõp bude mať otváraciu párty nových kamenných priestorov na Františkánskom námestí 10, štvrtok od 16:00.

Nový priestor venovaný dizajnu: Foajé, na Štefánikovej 16. Počas festivalu sa tu bude vytvárať magazín (layout Hana Hudáková, Katarína Lukić Balážiková, Veronika Melicherová), každý deň s iným editorom. Predstavia výstavu plagátov písma Razom Skript (dizajndesign.sk), workshop holandského modelu kaligrafie, v stredu o 17:00 tu bude prezentácia nového čísla časopisu Designum, a v piatok o 20:00 tu prebehne kritické okienko v záhadnej forme animovaných banerov na fasádach budov.
 Vidíme sa tam!

Tento obsah bol zaradený v grafický dizajn. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>