Dizajnová jeseň v Bratislave

Ak máte len jeden týždeň v roku na to, aby ste dizajn videli inde ako na obrazovkách svojho počítača, tak je to tento týždeň (plus samozrejme prvý septembrový víkend, v čase nášho festivalu SELF!). Bratislava Design Week a jeho sprievodné akcie ponúkajú koncentrovaný dizajnový zážitok. Tohto ročnou témou je PRÁCA, a tak je dobré si vziať od tej svojej práce trochu odstup a prísť sa pozrieť.

BARBIELL-ALLT_výsledok2img-53f79755211fd4bca167226f13442cbf
Na honosnom otvorení festivalu v priestoroch átria Filozofickej fakulty Komenského univerzity usporiadalo inthemidl design fórum druhý ročník aukcie slovenského dizajnu. Bola síce zima, no početné publikum vydržalo všetko (aj vďaka kvalitnému kateringu). Dnes prebehli prednášky so zahraničnými dizajnérmi vo výbornom priestore Techo Centra na Továrenskej. Za grafický dizajn prišli belgické Cox & Grusenmeyer, ktoré predstavili svoje autorské projekty na pomedzí peformance a ich práce ironizujúce stres a zaneprázdnenosť grafických dizajnérov, či biznis a peniaze veľkých miest (ale aj dizajnérskych podmienok v Holandsku) boli pekným protikladom k prednáške Sylvie Jokelovej, ktorá hovorila o práci dizajnéra v úplne inom kontexte. Práce neviditeľnej, práce neoceňovanej, práce pre publikum, ktorým sú vaši známy a kamaráti, no skrátka o produktovom dizajne u nás. Pre mňa bola Sylviina prednáška najlepšiou prednáškou dňa.

la foto 1 la foto 2 la foto 3

Chválim BADW za dobrý timing sprievodných akcií, takže aj keď ste pracujúci, dá sa prísť pozrieť:
– streda: Otvorenie výstavy Vladimír Dědeček “Práca” – 18:00, Laurinská 14, Slávičaj s ALLT štúdiom a Pikpoki o 19:00
– štvrtok: Literárny klub: “Kniha objekt záujmu” – 18:00, KC Dunaj
– piatok: krst knihy AHA o slovenských výšivkách (autorský projekt Tomáša Kompaníka), ktorá vyzbierala dostatok peňazí na Startovači a prvý krát sa bude dať pozrieť jej tlačené prevedenie. Som zvedavá, ako sa podarilo spracovať túto inak ťažkú tému, ktorá veľmi navádza k prílišnej ornamentálnosti a dekoratívnosti. 19:00 – Berlinka

Design Night – taktiež piatok od 18:00 – 22:00, v ateliéroch dizajnérov v Cvernovke a potom na Šafárikovom námestí (Kapsula, Popular, Buffet…).
– sobota: udelenie cien Design Week Awards – 20:00, KC Dunaj

A samozrejme hlavná výstava BADW na Laurinskej 14 nad Urban Hausom: tá je otvorená každý deň do 20:00 hodiny večer.

Viac foto čoskoro, nech si to nenecháte ujsť!

 

Tento obsah bol zaradený v grafický dizajn. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>